Naslovnica Gospodarstvo Kroz redizajn sa službenih automobila Eroneta “ispalo” HT, ne zna se tko...

Kroz redizajn sa službenih automobila Eroneta “ispalo” HT, ne zna se tko je donio takvu odluku

Automobili HT Eroneta dobili su nedavno novi izgled. I ne bi ništa u tome sporno bilo da negdje u tome redizajnu nije nestala dva slova. Kao što se može vidjeti na slikama, na automobilima više ne stoji HT Eronet nego samo Eronet!

U javnosti se špekuliralo kako je Uprava tvrtke donijela takvu odluku, ali iz Eroneta za Ero.tel kažu kako to nije točno. Upravo smo tamo potražili dodatne informacije o izbacivanju HT sa automobila spomenutog operatera.

-Pri redizajniranju vozila, J. P. „Hrvatske telekomunikacije“ d.d. Mostar uporabilo je naziv ERONET kojim komuniciramo našu mobilnu telefoniju jer ima primjenu na cijelome prostoru BiH. Nadalje, 4G kao tehnologija koja je trenutno u fokusu i zahtijeva pojačan tržišni/marketinški pristup, u direktnoj je korelaciji s brandom ERONET. Dakle, razlog je isključivo tržišne/marketinške prirode te očekivanom broju aktivnosti na cijelome tržištu. Stoga naglašavamo da Uprava nije donijela nikakvu odluku o „skidanju“ dijela HT iz sintagme HT ERONET, kako navodite u pitanju – rekli su za Ero.tel u HT Eronetu. Ili Eronetu.

Dodali su kako je naziv poduzeća i dalje J.P. „Hrvatske telekomunikacije“ d.d. Mostar (HT Mostar) i po tome pitanju apsolutno se ništa nije promijenilo.

-U komunikaciji prema javnosti (u smislu – naša tvrtka je sponzor nekog događanja i sl.), kao skraćeno ime (umjesto dugog i službenog JP „Hrv. telekomunikacije“ d. d. Mostar), zbog praktičnosti i prepoznatljivosti, upotrebljavamo: HT ERONET (Npr.: HT ERONET – sponzor koncerta Nine Badrić) – ističu u izjavi za Ero.tel u spomenutoj tvrtci.

Nema više HT, ostao samo Eronet…

Ipak, ostaje gorka činjenica kako je Eronet ostao bez dijela HT samo zbog marketinškog pristupa tvrtke tržištu. Više od toga zabrinjava informacija kako se ne zna tko donio takvu odluku nego je ono HT jednostavno nestalo prilikom redizajna. Dolazi se do zaključka kako je za nestanak ta dva slova kriv grafičar i tvrtka kojoj je ovaj posao povjeren. Ako je to točno, onda trebamo biti sretni što nisu ime Eroneta promijenili u cjelini.

Ipak, možda se ovome ne treba čuditi. U trenutcima kada Sveučilište daje zahvalnice Komšićevom savjetniku, pojedinci žele RTV Herceg Bosne preimenovati u H1, a Eronet sa svojih automobila skida HT, može se samo zaključiti kako ono H definitivno više nije u modi.