Naslovnica Sport Osim ulica, danas je u Mostaru potopljena i Tuzla City

Osim ulica, danas je u Mostaru potopljena i Tuzla City

U susretu 16. kola nogometne Premijer lige BiH HŠK Zrinjski je u Mostaru s visokih 4:0 nadigrao Tuzla City.

Iako se igralo u nemogućim uvjetima, na kišom potopljenom terenu, pod vodstvom novog trenera Nenada Gagre domaći nogometaši odigrali su odličnu utakmicu te su sa po dva gola u oba poluvremena nadigrali goste iz Tuzle.

Domaći su poveli već u petoj minuti. S ruba kaznenog prostora šutirao je Frane Čirjak, lopta je pogodila igrača Slobode Adisa Hadžanovića i završila u golu gostiju.

Slična situacija ponovila se u 34. minuti. Ovoga puta pucao je Petar Kunić, a ovoga puta loptu je u svoju mrežu skrenuo Borislav Terzić.

U nastavku je Staniša Mandić u 64. minuti završio kontru Zrinjskog za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Kristijan Stanić u 80. minuti.

S tri nova boda Zrinjski se popeo na peto mjesto ljestvice s 26 bodova, bodom manje od Tuzla Cityja koji se nalazi odmah iznad Zrinjskog.