Naslovnica Najave Nećemo slaviti Dan državnosti BiH već blagdan svete Kate

Nećemo slaviti Dan državnosti BiH već blagdan svete Kate

“Mi smo donijeli odluku o proglašenju neradnog dana u ZHŽ jer je taj dan blagdan svete Kate koji se obilježava u nekoliko mjesta u našoj županiji”, kazao je Ćosić, navodeći kako po zakonu 25. novembar nije neradni dan.
Dodao je kako vlasti Zapadnohercegovačke županije nisu planirale nikakav program kojim bi se obilježio Dan državnosti BiH.

“To je političko pitanje oko kojeg nema konsenzusa i u našoj županij i taj se dan neće obilježavati. Paradoksalno je da oni koji slave Dan državnosti sami negiraju temelje ZAVNOBiH-a”, dodao je Ćosić.Sveta Kata zaštitnica je Gruda, Ljubuškoga, Kreševa i drugih mjesta u BiH.

U ponedjeljak 25. studenog na blagdan svete Katarine u Federaciji BiH je neradni dan.

 

Hercegovački portal