Broj umrlih porastao je na 813, što je više nego li je bio slučaj sa zarazom od SARS-a. Aktivist koji je objavljivao fotografije i snimke iz grada epicentra epidemije, Chen Qiushi, nestao je u četvrtak navečer.
Smrt liječnika iz Wuhana koji je među prvima upozoravao na koronavirus izazvao je bijes kineske javnosti, a sad je nestao još jedan čovjek koji javno izvještava o situaciji iz Wuhana.
Aktivist koji je objavljivao fotografije i snimke iz grada epicentra epidemije, Chen Qiushi, nestao je u četvrtak navečer, javlja CNN. Njegova obitelj zamolila je za pomoć, a vlasti su ih kasnije obavijestile da je odveden u karantenu.
Oftalmolog Li Wenliang, koji je radio u bolnici u Wuhanu, gradu u kojemu je izbila epidemija, postao je jedna od najvidljivijih figura nakon što je otkriveno da ga je, s još sedam ljudi, u siječnju policija ukorila zbog “širenja glasina” o koronavirusu.
Broj umrlih porastao je na 813, što je više nego li je bio slučaj sa zarazom od SARS-a.
U kopnenoj Kini broj umrlih od koronavirusa porastao je na 811 u subotu do kraja dana, što je 89 umrlih više nego prethodnog dana, objavilo je u subotu zdravstveno nacionalno povjerenstvo.
Pokrajina Hubei, žarište zaraze, objavilo je da je 81 osoba umrla u subotu, prenosi Dnevnik.hr.
Diljem kopnene Kine u subotu je prijavljeno 2656 novih slučajeva zaraze, čime je ukupan broj zaraženih porastao na 37.198.
Broj ljudi koji je 2002/2003. umro od SARS-a, teškog akutnog respiratornog sindroma, iznosio je 774.
Dnevnik.ba