Tijekom noći i sutrašnjeg dana na svim prilazima Međugorju iz smjera Mostara, Širokog Brijega, Ljubuškog i Čapljine biti će mnoštvo hodočasnika koji pješice stižu na 40. obljetnicu Gospinih ukazanja.
Molimo vozače da oprezno voze i smanje brzinu čak i ispod dopuštene, a zamolba hodočasnicima da na sebe obuku svjetliju odjeću ili odjeću koja na sebi ima reflektirajuće tvari (fluorescentne prsluke) kako bi bili uočljivi.
Ukoliko se cestom krećete u skupini, uvijek hodajte jedan iza drugoga, nikako jedan pored drugoga.
Kad se pješice krećete regionalnom ili magistralnom cestom, hodajte uz lijevi rub kolnika u smjeru kretanja, a svojim postupcima ne dovodite ostale sudionike u prometu u dvojbu.
Svi oni koji automobilima sutra dolaze u Međugorje trebaju poštovati upute prometne policije, prenosi Brotnjo.info.
Obilježava 40.-ta obljetnica ukazanja u Međugorju. Taj se fenomen veže uz tvrdnje šestero vidjelaca da im se od lipnja 1981. ukazuje Gospa, koju zbog njezinih poruka nazivaju Kraljicom mira.
Pandemija je u proteklih godinu i pol opustjela svetište. No jesu li se, zbog povoljnije epidemiološke slike, ove velike obljetnice vratili hodočasnici?
– Večeras iz Međugorja jedna veličanstvena slika ide u svijet. Više od 30 tisuća vjernika iz cijeloga svijeta pohrlilo je u Međugorje na 40. obljetnicu ukazanja Gospe. Pripreme za ovaj događaj su trajale mjesecima.
Treba reći da je tijekom svibanjskih pobožnosti Sveti otac Franjo uvrstio Međugorje među 30 svetišta u kojima se molilo za prestanak pandemije koronavirusa, javio je u središnjem Dnevniku HTV-a dopisnik Ilko Barbarić.
Moramo reći da se ponovno ovdje u Međugorju čuju jezici svih naroda svijeta, sreli smo mnoge iz Amerike, istočnoeuropskih zemalja i naravno iz Hrvatske. Sutra će uz brojne molitve i procesije biti obilježena 40. obljetnica ukazanja Gospe u Međugorju, rekao je Barbarić.
HERCEGOVAČKI PORTAL











