Naslovnica Kultura Božić i Nova Godina u Međugorju s Apostolskim nuncijem LUIGIJEM PEZZUTOM

Božić i Nova Godina u Međugorju s Apostolskim nuncijem LUIGIJEM PEZZUTOM

U Međugorju će kroz božićne i novogodišnje dane boraviti nuncij Luigi Pezzuto kao i nadbiskup Henryk Hoser te mnogi hodočasnici iz cijeloga svijeta.

Za Božić će biti i jedna velika grupa od 900 hodočasnika iz Ukrajine.

Stoga u župnom listići stoji jedna velika molba od strane međugorskog župnika fra Marinka Šakote koja se može primijeniti i na sve naše župe:

„Dragi župljani, i mladi i stariji, mi smo posebna župa. Mi smo pozvani biti oaza mira. Oči sviju u nas su uprte. Ovo je prilika da u svijet pošaljemo sliku zrelih vjernika, sazrelih u Gospinoj školi mira. Zato nemojmo širiti nemir pucanjem pirotehničkih sredstava, iz vatrenog oružja ili sličnoga. Pazimo da naša župa ostane oaza mira u koju ljudi iz cijeloga svijeta rado dolaze i u kojoj pronalaze mir.“

Međugorje.info