Vikend narezak karlovačke mesne industrije PPK je Ministarstvo poljoprivrede povuklo zbog toga što na pakiranju nije označen mliječni protein koji može kod nekih osoba izazvati alergijsku reakciju.
Ministarstvo poljoprivrede izvijestio je u petak da se opoziva proizvod Vikend narezak zbog neoznačenog proteina koji može predstavljati rizik po zdravlje alergičnih potrošača.
Riječ je o proizvodu težine 400 grama, oznake L. 00609.08700.95.2, datuma najbolje upotrijebiti do 09.06.2024., koji je mađarskog podrijetla a na tržište ga stavlja karlovačka mesna industrija PPK.
S obzirom na to da proizvod sadrži neoznačen alergen, mliječni protein, proizvod može predstavljati rizik po zdravlje potrošača osjetljivih na isti dok ga osobe koje nisu alergične mogu i dalje upotrebljavati bez ograničenja, navodi se u priopćenju.
Proizvod nije u skladu s Uredbom 178/2002 o utvrđivanju općih načela i uvjeta zakona o hrani, osnivanju Europske agencije za sigurnost hrane te utvrđivanju postupaka u područjima sigurnosti hrane.
Detaljniji podaci o opozivu proizvoda dostupni su na internetskim stranicama subjekata u poslovanju s hranom PPK karlovačka mesna industrija d.d.
Hecegovački portal

![Screenshot_2020-08-22 JESTE LI KUPILI OVAJ VIKEND NAREZAK Povlače ga s tržišta jer za neke ljude može predstavljati rizik z[...]](https://hercegovackiportal.com/wp-content/uploads/2020/08/Screenshot_2020-08-22-JESTE-LI-KUPILI-OVAJ-VIKEND-NAREZAK-Povlače-ga-s-tržišta-jer-za-neke-ljude-može-predstavljati-rizik-z....png)









