U Jablanicu došlo manje od 10 pristalica Sanina Muse. Okupili se u prostoru džamije, ali ih imam zamolio da idu.
Okupili se u prostoru džamije, ali ih imam zamolio da idu.
Podsjećamo, Musa je ranije priveden u prostorije FUP-a.
Danas je u Širokom Brijegu trebalo da se okupi 1.000 muslimanskih vjernika, najavio je Sanin Musa, kako bi, prema njegovim riječima, “zaštitili čast jedne muslimanke i potencijalno zaštitili muslimanke ubuduće”.
Međutim, on je priveden u prostorije FUP-a, a na zakazano okupljanje u Jablanici došlo je manje od deset pristalica.
Oni su bili u prostoru lokalne džamije, ali ih je glavni imam zamolio da napuste ovaj prostor, prenosi Detektor.
Musa je na svom Facebook profilu napisao da je još uvijek na ispitivanju u policiji i da se konferencija za novinare i put u Široki Brijeg otkazuju.

Vođa radikalnog pokreta Vjera Narod Država Sanin Musa napustio je prostorije Federalne uprave policije (FUP) nakon što je u jutarnjim satima pozvan na informativni razgovor, a ne priveden kad je krenuo putem Jablanice kako je pisalo u objavi na njegovom FB profilu.
Predsjednik medžlisa Islamske zajednice u Jablanici Jasmin Hujdur jasno je poručio kako Islamska zajednica ne podržava okupljanje ispred džamije koje je Musa ranije najavio.
Šteta, ne proba Hercegovačku rakiju, a špeka i kavada narezali dobri domaćini. Pa recite opet da je nešto do nas Hercegovaca…
Hercegovački portal